monety na stosie

Masz odpowiednią wiedzę na temat finansów? — na pewno wyjdziesz z długów!

Na Twojej skrzynce email jest wiele wiadomości o ponagleniach, formułki typu „ komornik dokona zajęcia majątku dnia tego i tego” — nie daj się na to nabrać, to zwyczajowe techniki firm pożyczkowych.

Ale żeby upewnić Cię w naszych przekonaniach wyjaśniamy pokrótce na jakich zasadach działa komornik. Po pierwsze, aby komornik mógł podjąć jakieś konkretne działania, musi mieć prawomocny nakaz zapłaty z dodatkową klauzulą wykonalności, a co za tym idzie pierwszym krokiem jest sąd — zatem uzyskanie takiego wyroku jest czasochłonne i na pewno komornik nie otrzyma go z dnia na dzień.

Jeżeli znajdujemy się już przy słowie sąd, to musimy powiedzieć, że jest to zdecydowanie kolejny argument działający na dłużników jak płachta na byka. Brak wiedzy na temat działania naszych sądów? Mamy dla Ciebie odpowiedź, to czasochłonny oraz długi proces, dlatego nie ma szans, że komornik uzyska nakaz na życzenie. — Świadomy dłużnik, zna wszystkie anegdoty na temat sadów dlatego wie, że ma jeszcze sporo czasu na spłatę zobowiązanie, nie zaciągając przy tym kolejnego długu.

Jeżeli uważasz, a nawet jesteś pewien, że w 12 miesięcy uzbierasz całą kwotę na spłatę długu, to naprawdę nie musisz się obawiać niczym innym, tylko pop prostu zbieraj co miesiąc wyznaczoną kwotę.

Spłata długu jest znacznie szybsza niż Ci się wydaje!

Możesz znacznie szybciej spłacić swój dług, oszczędzając na codziennych wydatkach. Codziennie wydajemy pewną kwotę, która jest zupełnie nieprzemyślana, a można by wręcz powiedzieć, że jest to lekkomyślne.

Wystarczy, że zrezygnujemy z kilku wyjść do kina czy na obiad do restauracji, a już jesteśmy o kilka złotych do przodu, dlatego należy się dokładnie zastanowić nad miesięcznym budżetem i maksymalnie poobcinać wydatki, na rzeczy życia codziennego bez których możemy się spokojnie obejść.

Jednak jeżeli Twoja sytuacja finansowa jest znacznie poważniejsza niż się to na początku wydawało., Posiadasz wiele długów w parabankach, bankach i nie masz ani grosze na spłatę, zgłoś się natychmiast do specjalisty. Możesz uzyskać taką bezpłatna pomoc prawną w instytucjach państwowych — konsultacje, na pewno nie zaszkodzą i pomogą Ci sporządzić odpowiedni plan spłaty zadłużeń, podyktowany Twoja sytuacją finansową.

Usługi pomocy prawnej i finansowej świadczone są w każdych większych miastach, jeżeli w Twojej miejscowości nie ma takiego ośrodka, możesz zgłosić się do pierwszego najbliższego w powiecie.

W dobie dzisiejszego postępu technologicznego, można zaznajomić się z prawami konsumenta online. W Internecie wypowiada się wielu specjalistów czy osób, które na własnej skórze odczuły skutki zadłużenia i wyszły z nich samodzielnie.